Za zvířátky napříč kontinenty během jednoho dne

6.10.2017

Pro velký úspěch, který měla výprava našich klientů do ZOO v červnu, zorganizoval tým aktivizačních pracovníků našeho plzeňského SeniorCentra výpravu číslo dvě nyní v říjnu. A během jednoho dne stihli cestu přes několik světadílů.

A jak cesta napříč světem začíná? No přece tramvají! Zvlášť, když počasí krásně vyšlo, bylo nádherné babí léto. Zvířátka v plzeňské ZOO jakoby věděla, jak namáhavou cestu senioři podnikli - i když je podzim, výprava byla velmi mile překvapena, protože venku byla snad všechna zvířata! „Po vstupu do ZOO jsme se vydali na cestu do Afriky, kde jsme pozorovali zebry a gazely, gepardy, hrošíky liberijské a dokonce jsme se dostali až do zázemí k žirafákům, takže jsme je měli na dosah ruky,“ vypráví nadšeně aktivizační Káťa Ozimá. Ještě touto cestou proto posílají poděkování všem zaměstnancům ZOO, kteří to umožnili a senioři tak mohli žirafy vidět z úplné blízkosti. „To se podaří málokomu, a mohli jsme si navíc poslechnout zajímavý výklad, který nám o nich dala jejich ošetřovatelka,“ dodává Káťa.

U šimpanzů zase ošetřovatelka předvedla krmení formou hry.  „Všem klientům se to moc líbilo. Zvířata se zvedala, skákala, hlásila o jídlo a zvesela tleskala,“ vzpomíná Kačka Milá. Svačinu a oběd měla výprava připravenou z Domova, s chutí si ji dali u výběhu nosorožců, kde viděli i malou nosorožčí boubelatou Růžu, která se narodila letos 5 února. „Takže jsme viděli, jak skotačí ve výběhu vedle své maminky Manjuly,“ usmívá se Kačka. A vyřizuje i za všechny klienty poděkování kuchyni za výbornou sváču!

„V Austrálii jsem zase viděli vzácného bílého klokana. A v Severní Americe dechberoucí souboj medvědů hnědých. Viděli jsme i pumu, a protože naše kolegyně Kačka Milá je taky kočka, krásně si spolu obě popovídaly z oka do oka,“ směje se Kuba Helma.

Výpravu zakončili kafíčkem, které si dali na prosluněné terase jedné z restaurací, a pak se již vydali na cestu domů. Využili pěkného počasí a vzali to procházkou alejí Kilometrovka. Bylo vidět, že jsou všichni senioři po výletě za zvířátky napříč kontinenty v dobré pohodě, tak i Oldřich Smolík s úsměvem vysekl poklonu Dagmar Celnarové, že by zasloužila metál, že téměř celou výpravu zvládla po svých.

A velkou pochvalu dostala plzeňská ZOO. Klientka Maria Jana Stuchlíková, která žila dlouhý čas ve Švýcarsku, byla totiž naší ZOO okouzlena a nechala se slyšet: „Je neuvěřitelné, jak je ZOO udržovaná. Vždyť každá kytička má svůj popisek a záhony jsou krásně upravené. Zvířata vypadají velmi spokojeně! Je vidět, že se o ně s láskou starají!“ zhodnotila. A vzhledem k tomu, že Švýcarsko je země, kde si obzvláště potrpí na pořádek, taková pochvala potěší! O to více jsme rádi, že se jí líbí i v našem domově!

Více fotografií si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

<- zpět

Podívejte se na video o Alzheimerově chorobě

 Přehrát video

Pro koho jsou naše služby určeny

  • Osoby, které pro trvalé změny zdravotního stavu potřebují nepřetržitou komplexní péči.
  • Osoby trpící běžnými onemocněními vyššího věku.
  • Osoby trpící demencí.                                         
  • Osoby, které se cítí osamoceny a izolovány od okolního světa.

Získat více informací